Atrasti tai, kas dar neatrasta, nepastebėta, nepajausta. Pažinti tuos, kurie mūsų mieste – svečiai. Ir pajusti vidinę laisvę vasaros atostogų metu. Tai tik keli didesni savaitgalio tikslai, kurių įnirtingai siekė patys vaikai, š. m. liepos 15-16 d. atostogų laiką leisdami Sirvėtos regioniniame parke.
Švenčionių Visų šventųjų parapijos vaikų dienos centro „Liepsnelė“ vadovai šią vasarą rengė projektą „Gamta ir krašto paveldas – atradimai sau“. Finansavimas skirtas pagal Neformaliojo vaikų švietimo projektą. Jau vasaros pradžioje buvo aktyviai planuojama veikla vaikams, numatyta stovykla su nakvyne, planuoti renginiai ir tęstinis Dienos centrų bendradarbiavimas. Būtent Sirvėtos regioniniame parke liepos mėnesio viduryje susitiko kelių Dienos centrų vaikai: Švenčionių Visų šventųjų parapijos vaikų dienos centro „Liepsnelė“, Švenčionėlių šv. Edvardo parapijos Carito vaikų dienos centro „Šypsenėlė“, Rokiškio vaikų dienos centrų ugdytiniai.
Pirmojo pažintinio renginio „Vaistažolės tau ir man“ pradžioje vyko visų Dienos centrų vadovų ir vaikų prisistatymas, idėjų dalybos, kasdienių veiklų ir jų organizavimo aptarimas. Sveikinimo žodį tarė Dienos centro „Liepsnelė“ vadovė Jurgita Petrovičienė. Paskui visi vaikai ėjo Sirvėtos regioniniame parke esančiu Mitologiniu taku. Eidami senuoju mišku, dalyviai daugiau sužinojo apie mitus, mitologiją ir dievus. Susipažino su skulptūrų autoriais, jų idėjomis. O užėję į parko Lankytojų centrą, klausėsi sakmių apie Švenčionių krašto ežerus. Svečiai iš Rokiškio ypatingai grožėjosi baltų mitologijos simboliais ir kraštovaizdžio nuotraukomis.
Po pietų, kupini energijos ir nusiteikimo rungtims komandose, vaikai ruošėsi vaistažolių rinkimo varžyboms – piešė emblemas, rinko kapitonus. Veiklos pradžioje dalyviai buvo supažindinti su vaistažolių rinkimo taisyklėmis. Suformavus komandas, pristačius renkamų vaistinių augalų sąrašą, ugdytiniai skubėjo į pievas, kur ieškojo sąraše nurodytų augalų. Vaikai varžėsi dėl prizų, o kartu mokėsi pažinti augalus ir bandė juos taisyklingai rinkti. Laimėjo daugiausiai augalų pagal sąrašą surinkusi „Mėtų“ komanda. Renginio metu vaikai buvo mokomi ne tik žoleles rinkti, bet ir jas apdoroti bei ilgesnį laiką išlaikyti. Tad antroje dienos pusėje vyko kūrybinė veikla – indelių vaistažolėms laikyti dekoravimas. Ypatingo dėmesio sulaukė berniukų komandos, kurių nariai itin kruopščiai ir kantriai puošė indelius. Visų komandų darbai buvo ypatingi: spalvoti, „gyvi“ ir kvepiantys vasara.
Po trumpo lietaus, renginio dalyviai vaišinosi arbata iš gamtos. O pailsėję ir įgavę jėgų, vėl įsitraukė į komandines rungtis. Po kūrybinės veiklos reikėjo ir turimą žinių bagažą apie vaistinius augalus patikrinti. Dalyvaudami viktorinoje „Paslapčių pieva“, vaikai sužinojo, kaip lotyniškai vadinamos populiaresnės arbatžolės, susipažino su retesnių augalų rūšimis. O antroje viktorinos dalyje atliko praktinę užduotį – piešė ir ieškojo nurodytų augalų.
Po dienos, pilnos žinių apie vaistažoles, laukė ir užtarnautas poilsis – vakaronė prie laužo, aktyvūs žaidimai su kamuoliais ir didelių kraštovaizdžio dėlionių varžytuvės bei ramus pasivaikščiojimas po Šventos kaimą.
Pažintinio renginio „Vaistažolės tau ir man“ pabaigoje visi dalyviai noriai dalinosi savo asmeniniais dienos įspūdžiais, o begalinis vaikų aktyvumas tarsi sufleravo, kad vaikams atotrūkio nuo kasdienybės, net nuo gimtųjų namų – labai reikia. Buvimas bendraamžių kompanijoje, atstovavimas komandai, veiklos paįvairinimas – visa tai susiveda į kelis svarbesnius augančios asmenybės tikslus – savo buvimu ugdyti save ir kitus bei atrasti tai, kas dar iki šiol neatrasta ir nepatirta būnant arčiau gamtos.